BESTICKUPPSÄTTNING, 41 delar, silver, bland annat modell "Märta" från MG AB, Uppsala, 1900-talets mitt.

Bestående av:
5+6 knivar med stålblad, längd 22 cm
6 skedar, längd 18 cm
6 gafflar, längd 15 cm
6 gafflar, längd 18 cm
12 kaffeskedar, längd 11 cm.
Total vikt exklusive knivar med stålblad 873 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK