BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.

Fanerad med mahogny. Dörr med bakomliggande hyllplan. Två lådor. Hyllplan. Dörrpar med bakomliggande förvaring. Beslag av mässing. Bredd 115, djup 34, höjd 165 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Bakstycke med borrhål.

Utropspris
4 000 SEK