SNEDKLAFFSEKRETÄR, England, 1800-talets första hälft.

Stomme i mahogny. Överdel med snedklaff. Bakomliggande inredning. Underdel med 3 lådor. Längd 117 cm. Djup 54 cm. Höjd 113 cm.
Nyckel endast till lådorna. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Delvis renoverad. Repor.

Utropspris
4 000 SEK