GUNNAR NYLUND, figurin, stengods, "Leo", Rörstrand.

Stående lejon med glasyr i bruna och beigenyanser. Signerad R SWEDEN GN. Längd 32, höjd 23 cm.

Konditionsrapport

Andrasortering. Fotnagg på ena framtassen. Omfattande sprickbildning.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 500
    425 EUR
    482 USD

    Budhistorik (4 bud)
    310 feb 22:154500SEK
    Acceptpris på 4 500 SEK uppnåddes
    36 feb 9:554000SEK
    26 feb 2:363200SEK