EDUARD WIIRALT, träsnitt, signerad samt signerad och daterad i trycket.
Mansporträtt. Bladmått 37,5 x 28 cm. Oramad.
Hörn med slitage. Hanteringsveck.
Eduard Wiiralt, 1959, nr 64.