TALLRIKAR, åtta stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av blommor, rökelsekar och antikviteter. Diameter 23 cm.

Slitage. Nagg. Bränningssprickor. En med smärre kantlagningar. En med smärre ifylld nagg. En med lagningar. Fyra med ifyllda nagg.

Klubbat pris
3 622
320
334
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
31 mar 2019 17:46
3 622 SEK
31 mar 2019 17:46
3 422 SEK
31 mar 2019 17:08
3 200 SEK
31 mar 2019 17:07
3 000 SEK
31 mar 2019 17:07
3 000 SEK
31 mar 2019 17:03
2 400 SEK
31 mar 2019 17:03
2 200 SEK
23 mar 2019 2:15
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

408. David Hockney, "Flowers for a Wedding".
Utropspris
2 500 000 - 3 500 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK