SLAGBORD, allmoge, 1800-tal.

Målad furu. två slag med dubbla grindar. Längd 27-160, bredd 125, höjd 78 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Färgbortfall. Fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Wessman

    Anna Wessman

    anna.wessman@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 100
    293 EUR
    332 USD

    Budhistorik (5 bud)
    113 feb 14:593100SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    213 feb 14:542900SEK
    113 feb 14:532700SEK