SVEN PALMQVIST, skålar, två stycken, Ravenna, Orrefors.
Dekor i blått och rödorange, signerad ORREFORS Ravenna 1976 Sven Palmqvist, längd 15 cm. Samt ORREFORS Ravenna nr 3086 Sven Palmqvist. Längd 9 cm.
Smärre repor.