Möbler Skåp & Byråar
1134178

VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.

Vitrinskåp, 1900-talets första hälft.

Målat. Tudelat. Överdel, glasat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, två lådor samt dörrpar med bakomliggande förvaring. Beslag av mässing. Bredd 98, djup 48, höjd 209 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Torrsprickor.

Utropspris
6 000 SEK