STORMLYKTOR, 2 st snarlika, 1900-talets andra hälft.

Glas med slipad rutdekor, stomme av sten och bronserad metall, höjd ca 47-48, diameter ca 22 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 850
    461 EUR
    520 USD

    Budhistorik (16 bud)
    513 feb 17:364850SEK
    413 feb 17:364650SEK
    3A13 feb 17:364600SEK