CLEMENT MASSIER, vas, Golfe-Juan, Frankrike, Art Nouveau, ca 1900
Lysterfajans, iriserande dekor av insekter i bronsskimrande, grönt, blått, cerise och violett. Signerad Clement Massier Golfe Juan AM (Alpes Maritimes). Höjd 14 cm.
Lagningar/ retuscher kring bas och mynning, rispor i glasyren.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.