Lackad björk, bordsskivan i björk med yta i lackad björkfaner. Höjd 72 cm.
Rektangulärt bord, modell 82A, längd 150 cm, bredd 85 cm.
Två halvmåneformade bord, modell 96, längd 150 cm, djup 75 cm. Helhetens totala längd 235 cm.
Bruksslitage. Märken, repor.