KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, fåtöljer, ett par, "Lilla Adam", ur Triva-serien, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Ben av bok. Ny klädsel. Brickmärkta. Sitthöjd ca 43, höjd ca 74 cm vardera.
Ny klädsel. Obetydligt slitage. Benen med repor.