KOPPAR med FAT, sex stycken, mjukt porslin. Tidigt 1800-tal.

Tryckt dekor av kvinna med barn i sin famn i grisaille. Diameter på fat 14,5 cm.

Slitage, krackelyr, smärre nagg på fåtal. Två koppar med spricka. En kopp med lagningar. Tre fat med spricka, en med metallupphängning.

Utropspris
3 000 SEK