VERA HELGA MEYERSON, gouache, signerad och daterad Paris 1925.

Dansande flicka. 31,5 x 23,5 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Proveniens
Konstnärens familj
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L115
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Amanda Wahrgren

    Amanda Wahrgren
    Specialist modern konst, grafik

    amanda.wahrgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    4 000
    383 EUR
    433 USD

    Budhistorik (2 bud)
    215 mar 14:464000SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes
    111 mar 11:092000SEK