Konst Modern svensk konst
1135598
Vera Helga Meyerson
(1903-1981)

VERA HELGA MEYERSON, gouache, signerad och daterad Paris 1925

Dansande flicka. 31,5 x 23,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Proveniens

Konstnärens familj

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
6 000 SEK