AIMO OKKOLIN, SKÅL, "Terälehdet" (Kronblad), signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy.
Ljusblå (neodym) facetterad kristall. Diameter 25,5 cm.
Smärre slitage. Kantskada. Enstaka smärre nagg.