Marco Zanuso

(Italien, 1916-2001)
Marco Zanuso
(Italien, 1916-2001)

MARCO ZANUSO, soffbord, "Marcuso", för Zanotta, Italien, 1900-talets andra hälft.

Kvadratisk glasskiva med rundade hörn, cylindriska metallben. 100 x 100, höjd 35 cm.

Bruksslitage, repor. Skivan med små kantnagg.

Utropspris
3 000 SEK