David Bates

(Storbritannien, 1840-1921)
David Bates
(Storbritannien, 1840-1921)

DAVID BATES, olja på duk, signerad och daterad 1900 atergo.

"The Ford - A study on the Rothoy Westmorland". 61 x 51 cm.

Gulnad fernissa. Smärre färgbortfall vid ramens kant.

Utropspris
5 000 SEK