Invändigt förgyllt. Längd 15 cm, höjd 14,5 cm. Vikt ca 440,7 g.
Smärre slitage. Nyckelhålet något tillbucklat. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10