BÄGARE, silver. C.F.Seseman, Arboga 1799. Ca 429 g.

Invändigt förgylld. Konande på profilerad fot. Graverad bladdekor samt initialer EJ AL. Höjd 22,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Utropspris
650 EUR