KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Jaakko Emerik Keturi, Vasa 1925-1927.

Förgylld invändigt. Bär Initialerna FE. Kannan, höjd 25 cm. Gräddsnäcka, höjd 11 cm. Sockerskål, höjd 9 cm. Total vikt ca 1742 g.

Bruksslitage. Sockerskålen med intryckningsskador.

Utropspris
700 EUR