BYRÅ, Louis XV-stil, troligen Frankrike. 1800-talets slut.

Fanerad, två lådor, beslag av brons, skiva av marmor. Bredd 69, djup 39, höjd 78 cm.

Renoverad och kompletterad. Skador, slitage, lagningar. Skivan med nagg och lagningar.

Utropspris
5 000 SEK