WIWEN NILSSON, cigarettetuin 2 st silver Lund 1928-30
Rektangulära, botten med gravering, vikt ca 151 + 274 gram, 15,4x7,7x2 cm samt 9,5x6,3x1 cm
Åldersrelaterat slitage. Senare gravyr. Repor. Bakre höger hörn på det mindre etuiet med buckla/törn
Fler smyckesformgivare: