Diamant 1.00 ct, G/ VS2 enligt medföljande certifikat från HRD. 18K guld, stämplad 750. Ringstorlek 18,75. Bredd skena 6 mm. Vikt 9,5 gram.
Smärre bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10