SVEND HAMMERSHÖI, olja på duk ej signerad
Audienshuset Løngangen Frederiksborg Slot , 80 x 69 cm
Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Gulnad fernissa. Mjuka veck. Retusch. Röklukt