Belysning Övrig
1137548
APPLIQUE, EMPIRE, TIDIGT 1800-TAL
Applique, empire, tidigt 1800-tal.

För tre ljus, förgylld brons, höjd 16, bredd 24, djup 15 cm.

Alla tre ljushållare borrade för el, en ljushållare med trasig gänga, slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V5
Maria Granström
Maria Granström
Private Sales. Av Sveriges Handelskamrar förordnad besiktningsman.
+46 (0)739 40 08 09

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
400 EUR