BOKSKÅP, Nyrenässans, 1800-talets slut.

Tvådelat. Fanerat med valnöt. Två dörrpar med bakomliggande hyllor. Underdel med två lådor. Bredd 99, djup 54, höjd 221 cm. Nyckel finns.

Smärre skador, slitage, lagningar. Torrsprickor. Krönande dekorelement saknas. Något svårstängda och skeva dörrar.

Utropspris
5 000 SEK