BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med olika träslag. Dekor av intarsia. Tre lådor. Bredd 92. Djup 52. Höjd 90 cm. Nyckel finns.

Skador. Slitage. Skev. Lådor kärvar. Ett ben med omfattande skador.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
4 jul 2019 12:12
300 SEK