Otto G Carlsund

(Sverige, 1897-1948)
Otto G Carlsund
(Sverige, 1897-1948)

OTTO G CARLSUND, pennteckning, signerad och daterad 47.

Komposition med färgfält. Monogranmsignerad 'o.g.c. 47'. Dagmått 8 x 16,5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Museichef docent Gösta Lilja, chef för Liljevalchs och Norrköpings Museum. Därefter arv i familjen.

Konstnär

Utropspris
15 000 SEK