TESERVIS, 22 del, porslin, Musselmalet Rifflet, Royal Copenhagen.

6 tekoppar m fat, modell 75 resp 2199
10 assietter, m 180
1 tekanna, m 259
1 sockerskål, m 244
1 gräddkanna, m 60
1 bricka för socker & grädde, m 269
1 kakfat på fot, m 18
1 lövformat fat, m 144

Åldersrelaterat slitage.
Tekoppar med fat, m 75 & 2199, 1 extra fat medföljer, 2 koppar & 3 fat andrasortering, 1 kopp & 2 fat m nagg
kakfat på fot, m 18 andrasortering

Utropspris
4 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46