MATSERVISDELAR, 29 delar, benporslin, England 1800-talets andra hälft.

Profilerad grönglaserad kant.
5 förrättstallrikar diam 22 cm
6 assietter diam 18 cm
4 djupa tallrikar diam 25 cm
1 djup tallrik diam 22 cm
10 mattallrikar diam 25 cm
1 serveringsfat längd 37 cm
1 litet ovalt fat längd 20 cm,

Slitage, kantnaggar, repor.

Utropspris
3 000 SEK