BOKHYLLOR, ett par, 1900-talets mitt.

Fanerade med mahogny, inläggningar av ljusare träslag. Underdelarna med pardörrar och bakomliggande lådor och hylla. Utdragbara skivor, varav en med knoppar. Bredd 92, djup 48, höjd 176 cm vardera.

Smärre slitage, repor, märken. En dörr går inte att stänga. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK