SPEGEL, Empire, 1800-tal.

Bronserad och förgylld ram. Dekor av kolonner, bladverk och sfinxar. Krönt av solfjäder.
Höjd ca 186 cm. och bredd ca 76 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Torrsprickor. Dekorbortfall.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I2

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Jessica Löfgren

    Jessica Löfgren

    jessica.lofgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    5 000
    477 EUR
    539 USD

    Budhistorik (17 bud)
    1A21 apr 20:105000SEK
    221 apr 20:104800SEK
    121 apr 10:064600SEK