TALLRIKAR 2 st samt MUGG Kina 17-1800-tal porslin

En djup tallrik Qianlong med dekor i famille rose-färger av flodlandskap, diameter ca 23 cm.
En djup tallrik Qianlong med dekor i famille rose-färger av strödda blommor, oktogonal, diameter ca 21,5 cm.
En mugg Kanton med polykrom dekor av figurscener, höjd ca 10,5 cm

Bruksslitage. Nagg. Glasyrmistor.

Klubbat pris
2 400
213
225
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
8 apr 2019 22:03
2 400 SEK
8 apr 2019 22:03
2 200 SEK
8 apr 2019 5:20
2 000 SEK
4 apr 2019 3:32
1 600 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13