Fanerad med valnöt, upptill skrivskiva med bakomliggande låd och fack-inredning, nedtill två mindre och två större lådor, längd 92, bredd 59, höjd 100 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Skador. Slitage. Torrsprickor. Fläckar. Fanerskador. Repor. Märken.