HEINZ ERRET, plaketter 5 st Gustavsberg 1900-talets senare del.
Glaserat stengods med silverdekor,
"Uppland, kungslija", "Östergötland, blåklint", "Västergötland, ljung", "Skåne, prästkrage", samt "Potatisplanta, Svensk smak", 34x21 cm vardera samt 34x2x1,5 cm
Obetydligt ytslitage.