1138761

JOHAN PETTER FAGERSTRÖM, ljusstakar, ett par, tenn, Kalmar 1798-1845.

Johan petter fagerström, ljusstakar, ett par, tenn, kalmar 1798-1845.

Kvadratisk fot med dekor av akantusblad. Signerad JP Fagerstöm Calmar. Höjd 26 cm.

Bucklor. Slitage. Fläckar. Senare ljuspipor. En skev.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK