Samlarföremål Memorabilia
1138924
POSITIV, Gebrüder Bruder, Tyskland sekelskiftet 1900

Intarsiadekor, betsad ek, mässing m m. Vev. Märkt i dekoren 'Gbr Bruder Orgekfabrikanten in Waldkirch Baden'. Höjd 60 cm, längd 72 cm, djup 34 cm. Enlgt etikett på insidan av locket, 8 melodier.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fanerskador. Ej funktionstestad.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
18 000
1 692
1 907
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
13 jun 16:21
18 000 SEK
13 jun 8:48
15 000 SEK
12 jun 11:12
13 000 SEK
11 jun 22:56
10 000 SEK
9 jun 10:55
8 500 SEK