1138938
GALLERIMATTA, semiantik/old, Karabagh, ca 295 x 122 cm

Mörkblå botten botten med rader av mirabotor. Röd huvudbård med stiliserade ornament.

Något slitage. Smärre fläckar. Lagningar.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK