ROYAL COPENHAGEN, mat-och kaffeservis, 73 delar, 'Musselmalet', 1900-talets andra hälft
Bestående av
12 mattallrikar (571)
12 förrättstallrikar (572)
12 djupa tallrikar (566)
11 assietter (574)
2 ovala fat (628, 534)
1 par fat (716)
1 par skålfat (552)
1 liten terrin (694)
1 såsskål (587)
12 kaffekoppar m. fat (719)
kaffekanna (518)
gräddkanna (522)
2 fat (331)
1 ljussstake (1138)
1 fat på fot (1023)
salt- och pepparströare
Mattallrikar (571) med slitage