KLÄDSKÅP, 1800-talets första hälft.

Furu. Tudelat. Överdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan, krokar och lådor. Underdel, fyra lådor. Bredd 162, djup 59, höjd ca 210 cm.

Slitage. Torrsprickor. Repor. Märken. Kraftigt maskstungen. Kompletterad med bl a senare knoppar. Nyckel saknas.

Utropspris
6 000 SEK