JAN BOCAN, fåtöljer, ett par, 1900-talets slut.

Böjträ och rotting. Sitsarna med fast stoppning och tygklädsel. Längd 74, djup 72, sitthöjd 43, höjd 71 cm.

Slitage. Repor. Märken. Ojämnt blekta sitsar. Ryggarna med smärre skador.

Proveniens

Tjeckoslovaksiska ambasaden.

Utropspris
12 000 SEK