TALLRIK, porslin, Darte Palaise Royal. Frankrike, 1800-tal.

"Les Noisettes". Märkt Darte, Palais Royal, No 21. Målad polykrom och förgylld dekor av figurer som plockar hasselnötter. Diameter 23 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 721
153
159
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
16 jul 2019 16:06
1 721 SEK
16 jul 2019 16:06
1 621 SEK
15 jul 2019 20:55
1 600 SEK
15 jul 2019 20:55
1 500 SEK
15 jul 2019 19:34
1 400 SEK
15 jul 2019 19:34
1 300 SEK
15 jul 2019 19:33
1 200 SEK
15 jul 2019 19:33
1 100 SEK
15 jul 2019 19:07
1 000 SEK
15 jul 2019 19:07
950 SEK
15 jul 2019 19:06
900 SEK
15 jul 2019 19:06
850 SEK
13 jul 2019 13:17
800 SEK
10 jul 2019 14:27
750 SEK
10 jul 2019 14:27
700 SEK
10 jul 2019 13:44
655 SEK
9 jul 2019 20:18
605 SEK
9 jul 2019 20:18
600 SEK
9 jul 2019 13:55
550 SEK
9 jul 2019 13:55
500 SEK
9 jul 2019 9:51
494 SEK
9 jul 2019 9:51
444 SEK
9 jul 2019 6:56
300 SEK