Stomme av metall, fem ljuspunkter med kupor av målat glas. Behängd med tonade prismor. Diameter 63, höjd 45 - 90 cm.
Smärre slitage och nagg, några prismor saknas. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10