SKÅP, ett par, Louis Seize stil, tidigt 1900-tal.

Målade. Tudelade. Överdel, glasad dörr med bakomliggande hyllplan samt spegelglas. Underdel, låda samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Skuren dekor. Bredd 76,5, djup 41, höjd 197 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Delvis senare beslag. Torrsprickor. En låda med defekt lås.

Utropspris
20 000 SEK