Möbler Skåp & Byråar
1140126
SKÅP, ett par, Louis Seize stil, tidigt 1900-tal.

Målade. Tudelade. Överdel, glasad dörr med bakomliggande hyllplan samt spegelglas. Underdel, låda samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Skuren dekor. Bredd 76,5, djup 41, höjd 197 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Delvis senare beslag. Torrsprickor. En låda med defekt lås.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
+46 (0)760 52 23 55

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
20 000 SEK