ANDERS PETERSEN, fotografi signerad och daterad 1977 a tergo.

"Marlene", 1970. Signerad och daterad a tergo. Framtagen 1977. Gelatinsilverfotografi, bildyta 29,2 x 21,5 cm.

Konditionsrapport

Två hanteringsveck i bildens högra del.
Silverutfällning på flera ställen i bilden.
Bildytans övre del är gulnad/färgförändringar.

Proveniens
Anders Petersen, "Café Lehmitz", 2004, avbildad helsida sid 63.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T1
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Karin Aringer

    Karin Aringer
    Specialist fotografi och samtida konst

    karin.aringer@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss