ANDERS PETERSEN, fotografi signerad och daterad 1977 a tergo.
"Marlene", 1970. Signerad och daterad a tergo. Framtagen 1977. Gelatinsilverfotografi, bildyta 29,2 x 21,5 cm.
Två hanteringsveck i bildens högra del.
Silverutfällning på flera ställen i bilden.
Bildytans övre del är gulnad/färgförändringar.
Anders Petersen, "Café Lehmitz", 2004, avbildad helsida sid 63.