BORDSFLÄKT, EMI, Utrecht, Holland, 1900-talets första hälft/mitt.

Bakelit, blad av mässing. Ställbar riktning. Höjd c:a 22 cm.

Slitage, anlupen. Ej funktionstestad. Liten "mutter" saknas.

Utropspris
3 000 SEK