SKÅP, nyrenässans, 1800-talets slut.

Tvådelat. Betsad ek. Skuren dekor i form av bland annat figurer och maskaroner. Beslag av mässing. Låda. Underdel med skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 160. Djup 67. Höjd 253 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Dörr med lagning.

Utropspris
4 000 SEK