SCHATULL, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Mahognyfanér, raka sidor, snedställda kannelerade hörn, lucka med innanför liggande tre lådor. Fyra nedåt avsmalnande ben. L 48, b 34, h 74. Nyckel finns.

Slitage.

Utropspris
700 SEK