SEKRETÄR, Sverige, 1800-talets första hälft.

Stomme av ek med beslag av mässing. Utfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och skåp. Fyra underliggande lådor. Bredd 108, djup 51, höjd 110 cm. Nyckel finns.

Smärre skador, slitage, lagningar och kompletteringar.

Utropspris
2 500 SEK